УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Житомирській області

» Прес-центр » новини » Закликаємо зупинити злочин проти доріг

Закликаємо зупинити злочин проти доріг

Служба автомобільних доріг у Житомирській області звертається до депутатського корпусу, перевізників, водіїв, громадськості. Питання з перевантаженням транспортних засобів, особливо в період його обмеження в спекотну погоду, набуває ознак злочину проти доріг області!

Перевантажені фури просто знищують нові дороги та «добивають» старі.

Дороги, що побудовані за євростандартами  витримують вантажівки,  що мають шість осей, вагою до 34 тонн. Більшість шляхів збудовані ще за радянських часів та, відповідно до даних, що надали фахівці ДерждорНДІ, розраховані під навантаження на вісь – 6 тонн та загальною вагою не більше – 24 т.

Зокрема ситуація з перевантаженим транспортом на шляху М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський (північний напрямок від Житомира до Черняхова, Коростеня) в Житомирській області та низкою інших шляхів вимагає негайного втручання в ситуацію.

Справа в тому, що нещодавно проведений ремонт вибоїн покриття шляху не в силах витримати перевищені навантаження – щодня з’являються нові пошкодження, вибиті шматки покриття та колійність.

На превеликий жаль, поки що держава не в змозі виділити кошти, щоб капітально відремонтувати всю протяжність шляху, а це майже 213 кілометрів по області. Разом з тим, на замовлення САД у Житомирській області зараз тривають роботи з поточного середнього ремонту трьох ділянок магістралі та підписано угоду на ремонт ще однієї.

Але у світі не існує ні технологій, ні покриття, які були б здатні витримувати постійне навантаження у 80-120 тонн – і це потрібно зрозуміти.

Відповідно до ПДР України § 22: «Рух транспортних засобів  забороняється, коли їх навантаження на одиночну вісь понад 11 т, на здвоєні осі — понад 16 т, строєні осі — понад 22 т або фактичною масою понад 40 т».

У літню пору на автомобільних дорогах загального користування державного значення діє обмеження руху для великовагових та великогабаритних автомобілів при температурній позначці вище +28°С на загальну вагу понад 24 т і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн. (Постанова Кабінету Міністрів від 27 червня 2007 року № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування.)

Сезонні та загальні обмеження запроваджуються  для того, щоб збудовані та відремонтовані дороги зберігалися довше та підтримувалися в стані, що відповідатиме нормативам.

На замовлення Служби автомобільних доріг у Житомирській області було споруджено два майданчика для зважування великогабаритних автомобілів у даному напрямку на а/д М-21.

Так, працівники Укртрансбезпеки працюють над контролем навантажень, але ці заходи виявляються  недієвими. Справа в тому, що неподалік пункту зважування, аби перечекати та уникнути відповідальності, створюється ціла колона великоваговиків. І як тільки ГВК припиняє свою роботу – ця колона рухається далі. (Фотоматеріали – підтвердження порушників постійно надсилають нам активні користувачі доріг).

Служба автомобільних доріг в області, як балансоутримувач шляхів загального користування державного значення, закликає з порозумінням поставитись до питання збереження доріг від передчасних руйнувань, дотримуватися водіями вантажних транспортних засобів вагових параметрів та вимог дорожніх знаків!  

Наголошуємо підрозділам Укртрансбезпеки та відповідним обласним підрозділам Національної поліції про необхідність контролю ситуації з перевантаженням транспортних засобів та запобігання проявам уникнення відповідальності порушниками.

 

Прес-служба САД у Житомирській області