УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Житомирській області

» Прес-центр » новини » У рамках Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху влаштовано комплекс автоматичного зважування в русі поблизу села Сінгури

У рамках Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху влаштовано комплекс автоматичного зважування в русі поблизу села Сінгури

Сьогодні на міжнародній трасі М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський презентували влаштовану та протестовану систему моніторингу за станом доріг та умовами руху. Розумна система збирання інформації змонтована за селом Сінгури в напрямку міста Бердичів на 192-му кілометрі автодороги.

«Система «Зважування-в-русі» - це встановлення на дорогах набору датчиків, які фіксують загальну вагу транспортних засобів і навантаження на вісь, камер для автоматичного розпізнавання номерних знаків та камер загального виду, лазерних сканерів для фіксації габаритів», - поінформував технічний директор підрядної організації ТОВ «ІНТЕГРАЛ СІСТЕМС» Михайло Пшець та додав, що комплекс працюватиме цілодобово та зможе витримувати перепади температури від – 40 °C до +70 °C.

Відбувається фіксація одразу кількох показників: дата та час проїзду, температура повітря та дорожнього покриття, смуга та напрямок руху, швидкість руху та державний номерний знак, габаритні розміри, загальна маса та розподіл ваги по осях. Весь процес відбувається швидко та ефективно та не залежить від наявності або відсутності інспектора на дорозі.

Іван Прокопів, заступник начальника САД у Житомирській області з розвитку доріг, наголосив на важливості подібних систем: «Такі системи зі штучним інтелектом дозволять зберегти відремонтоване дорожнє покриття від перевантажень та руйнувань.

Наразі ж, основні завдання комплексів WiM - моніторинг дорожнього руху, попередній відбір для контролю й ідентифікація компанії. В майбутньому планується здійснювати пряме правозастосування і стягувати плату за проїзд платними дорогами на основі визначених вагових параметрів».

Іван Ількович також розповів, що у Житомирській області на замовлення САД заплановано встановити в цьому році 2 таких комплекси: ще один на М-21 Виступовичі - Житомир – Могилів-Подільський на км 148+700 – 149+500, що поблизу села Андріївка на Черняхівщині та на а/д М-06 Київ – Чоп на км 124+100 – км 125++500 (поблизу села Березина в Житомирському районі).

Із місцерозташуванням та всіма даними, що фіксують системи можна ознайомитися за посиланням: https://stat.ukravtodor.gov.ua/.../page/GlobalWIM_Report.... Швидке посилання на сайті Укравтодору під літерою «W».

Прессдужба САД у Житомирській області