УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Житомирській області

» Прес-центр » новини » Рішення Уряду про перерозподіл коштів на ремонт автомобільних шляхів та Житомирська область

Рішення Уряду про перерозподіл коштів на ремонт автомобільних шляхів та Житомирська область

Уряд прийняв рішення внести зміни до переліку об’єктів капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення та обсягів бюджетних коштів в рамках окремих бюджетних програм, які реалізуються у 2018 році.

Відповідне рішення було схвалено під час засідання Кабінету Міністрів України 5 вересня 2018 року.

Так, за результатами 7 місяців роботи Урядом прийнято рішення щодо перерозподілу коштів, передбачених окремими бюджетними програмами. Перерозподіл буде здійснюватися з об’єктів, де за результатами проведених тендерних процедур виникла економія коштів. Ці кошти будуть перерозподілені на інші об’єкти, що потребують додаткового фінансування. Також з переліків виключено об’єкти, які не забезпечені проектною документацією та не готові до реалізації.

В рамках програми «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення» передбачається зменшення видатків у низці областей, зокрема:

  • Волинській області на 3,87 млн гривень
  • Житомирській області на 61,4 млн гривень
  • Івано-Франківській області на 47,97 млн гривень
  • Київській області на 28,37 млн гривень
  • Миколаївській області на 98,61 млн гривень 
  • Чернівецькій області на 67,81 млн гривень

 

Служба автомобільних доріг у Житомирській області констатує цей факт та визнає, що доклала максимум зусиль, аби не потрапити до переліку.

 

Про передумови, протистояння та результати

На початку поточного року по всіх об’єктах, затверджених Кабінетом Міністрів України Службою автомобільних доріг була виготовлена та затверджена проектно-кошторисна документація. Та вже в кінці лютого була розпочата процедура закупівель. Прикро, але на всіх стадіях процедури мали місце скарги учасника, які розглядалися Антимонопольним комітетом. У відповідності до законодавства та через обставини, які непідвладні Службі, час було втрачено.

Незважаючи на це, угоди були укладені, роботи розпочаті, але для їх виконання необхідний час.

 

Даємо пояснення тим представникам мас-медіа, які висловлювали думку про те, що ці кошти Служба могла б перенаправити на інші об’єкти, наприклад на поточний середній ремонт доріг місцевого значення, де договори були укладені ще минулоріч.

Наголошуємо на тому, що коментувати рішення Кабміну чи «перекидати» бюджетні кошти не в компетенції Служби автомобільних доріг.

Разом з тим, листом від 16 серпня поточного року №8-2/1620 Служба автомобільних доріг у Житомирській області зверталася до Голови Укравтодору з проханням направити потенційно перерозподілені кошти на ділянку ремонту шляху М-21 (від км 4+344 до км 11+111), яка недофінансована за рахунок митних коштів. При необхідних 72,9 мільйонах Житомирська обласна адміністрація виділить лише 9,3.

Щодо об’єктів ремонтів на шляхах місцевого значення, то їх долю вирішив лист до САД від 13.04.2018 № 584/04 за підписом начальника управління дорожнього будівництва та інфраструктури при ОДА Р.А. Крисюка. Йшлося про те, що з початку 2018-го року автомобільні дороги місцевого значення знаходяться на балансі управління та замовниками робіт з ремонтів будуть вони самі. «…Просимо у терміновому порядку припинити дію усіх договорів, укладених між Службою автомобільних доріг у Житомирській області та Підрядними організаціями, на виконання поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Житомирській області.», - цитуємо лист.

 

Нагадуємо, що на даний час на замовлення САД у Житомирській області за кошти державного бюджету на шляхах загального користування державного значення тривають роботи з капітального ремонту окремих ділянок шляху Р-49 Васьковичі - Шепетівка, поточного середнього ремонту окремих ділянок автомобільної дороги Н-03 Житомир-Чернівці, мосту через річку Тетерів в місті Радомишль, мосту через річку Тетерів у селі Висока Піч Житомирського району.

Крім того, розпочаті роботи на окремих ділянках автомобільної дороги М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський (за рахунок коштів від митного експерименту).

Усі роботи проводяться згідно з графіком та будуть завершені до кінця будівельного сезону.

Прес-служба САД у Житомирській області