Служба автомобільних доріг
у Житомирській області

» Прес-центр » новини » Пам'ять, Слава, наша Вдячність - навіки

Пам'ять, Слава, наша Вдячність - навіки

Сьогодні, 8-го травня, відзначаємо День пам’яті та примирення. Кожен з нас схиляє голову та  вшановує загиблих у Другій світовій війні.

У Житомирі  8 травня пройшов мітинг-реквієм під гаслом «1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Символом цих днів є зображення квітки червоного маку «Мак пам’яті», що споконвіків означає повагу та незгасаючу пам'ять.

Варто на все життя пам’ятати про болючі наслідки Другої світової війни: в ній взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії.

Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.