Служба автомобільних доріг
у Житомирській області

» Прес-центр » новини » Не перевищуйте швидкісний режим - не варто ризикувати власним життям!

Не перевищуйте швидкісний режим - не варто ризикувати власним життям!

У літній період, у зв’язку з  тим, що зростає кількість відпочиваючих, які рухаються до місця призначення  на власному транспорті - на автодорогах країни значно зростає концентрація транспорту.

Рух в подібних умовах вимагає від водія неабиякої уважності та обережності, і безумовного дотримання ПДР.

Однак, на жаль, правил безпеки дотримуються не всі. Намагаючись якомога швидше дістатися до місць призначення  водії часто порушують швидкісний режим, правила маневрування, обгону, проводять за кермом по 10-12 годин без перерви на відпочинок, що нерідко призводить до дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками.

Служба автомобільних доріг у Житомирській області вкотре нагадує водіям про необхідність неухильного дотримання Правил дорожнього руху.

Не сідайте за кермо у втомленому та нетверезому стані, дотримуйтесь правил маневрування, безпечної дистанції тощо.

Не перевищуйте швидкісний режим, адже кілька хвилин не варті життя та здоров'я вас і ваших близьких.

Нещодавно сталась дорожньо-транспортна пригода поблизу села Камень Романівського району, унаслідок якої загинули двоє юних хлопців.

Цією дорогою автомобіль рухався зі сторони селища Мирополя у напрямку села Романівка. Видно, що машина з'їхала з проїжджої частини в кювет та врізалась у бетонну опору.

За словами заступника директора ДП «Житомирський облавтодор» (яка виконує роботи з експлуатаційного утримання на даному шляху) Валерія Ярмоловича, причиною нещасного випадку могло стати значне перевищення водієм швидкісного режиму.

Співчуваємо родинам загиблих та наголошуємо на тому, що безпека на дорозі залежить від кожного з учасників руху.

Для інформації: в Україні максимально допустима швидкість руху в межах населених пунктів становить 50 км/год. Відповідна постанова уряду №883 від 10 листопада 2017 р. набула чинності з 1 січня 2018 року.

На шляхах між населеними пунктами: магістралях (знак  5.1) допустима швидкість не більше 130 км/год., на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, що відокремлені одна від одної розділювальною смугою – не більше 110 км/год., на інших автомобільних дорогах – не більше 90 км/год (№395 від 22.04.2009).

Прес-служба САД у Житомирській області