УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Житомирській області

» Прес-центр » новини » До зими готові: відбулися командно-штабні навчання

До зими готові: відбулися командно-штабні навчання

Днями були проведені дводенні командно-штабні навчання з питань забезпечення безперебійного руху автотранспорту у осінньо-зимовий період.

 

Мета: відпрацювати готовність сил та засобів Житомирської області до забезпечення безперебійного руху автотранспорту та запобігти виникненню надзвичайних ситуацій на автодорогах загального користування державного значення під час екстремальних погодних умов.

У ході навчань відпрацьовано алгоритм дій під час екстремальних погодних умов, організацію міжвідомчої та міжобласної взаємодії щодо своєчасного обмеження руху та контроль за дотриманням обмежень у період негоди.

 

Також було проаналізовано дії органів управління та сил ДСНС, міжрегіональних управлінь Укртрансбезпеки, підрозділів патрульної поліції у попередній зимовий період.

Учасниками командно-штабних навчань відпрацьовано відповідні дії щодо стихійних метеорологічних явищ та загрози утворення транспортних заторів на прикладі автомобільної дороги міжнародного значення М-06 Київ – Чоп.

Крім того, відпрацьовані рішення, розрахунки сил і засобів підрядних організацій Служби автомобільних доріг у Житомирській області, ГУ ДСНС у Житомирській області, УПП в Житомирській області, уточнено контактні дані відповідальних посадових осіб, розроблена робоча картка з нанесеною обстановкою.

За результатами навчань:

  • визначено стан готовності до зимового утримання,
  • відбувся обмін інформаційними матеріалами з питань забезпечення взаємодії та зв’язку,
  • проведено огляд аварійно-рятувальних засобів та потужностей снігово-прибиральної техніки,
  • обговорено результати огляду засобів боротьби зі стихійними погодними умовами.

 

Для інформації:

із 2018 року в Укравтодорі функціонує Штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на дорогах державного значення для координації дій в період нестабільних погодних умов. Робота Штабу в попередні роки підтвердила його ефективність, зокрема, у прийнятті оперативних рішень.

 

Для утримання автомобільних доріг загального користування державного значення України підрядними організаціями підготовлено 4869 одиниць техніки підрядних організацій, призначеної для зимового утримання доріг.

 

 

Для недопущення виникнення транспортних заторів під час ускладнення погодних умов підготовлено місця для стоянки транзитного автотранспорту на стаціонарних площадках та площадках пунктів сервісу на основних напрямках державних доріг.

 

Перелік місць відстою транспортних засобів в розрізі автомобільних доріг загального користування : https://bit.ly/3b0fA9U.

 

Чергові диспетчери служб автомобільних доріг в областях : https://bit.ly/3GecZr4.