УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Житомирській області

» Прес-центр » новини » До публічної інформації в дорожній галузі – доступ відкритий

До публічної інформації в дорожній галузі – доступ відкритий

Про найважливіше: за останні роки в дорожній галузі країни та області зміни промовляють самі за себе. Створення дорожнього фонду, передача доріг місцевого значення на баланс місцевої влади, чітка стратегія ремонтів 2018 – 2022 років – і це ще не весь перелік.

Нещодавно затверджений дорожній фонд наповнюється з трьох джерел: акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти і з імпортованих на митну територію України транспорту і шин. Ці гроші будуть цільовими, тобто їх не можна буде використовувати ні на що інше, крім ремонту доріг. Однак на повну фонд запрацює 2020 року.  2019-го – 75% піде на ремонт доріг.

Нагадуємо, що завдання САД, окрім експлуатаційного утримання, регламентуються Постановою КМУ про затвердження об’єктів ремонтів на поточний рік та обсяги їх фінансування та додатковим фінансуванням з обласного бюджету, що затверджується рішенням сесії обласної ради.

Більше того, основним завданням було і залишається - контроль коштів, тендерів та робіт, що проводяться на автошляхах.  

Одним із значних кроків стала електронна система проведення торгів – «Prozorro» https://prozorro.gov.ua/.  У відкритому доступі в цій системі можна знайти усю необхідну інформацію, що стосується тендерних пропозицій про шлях та ділянку, що буде ремонтуватись; про види робіт, вартість та терміни виконання; інформацію про перебіг та результати торгів; отримати змогу ознайомитись з документами учасників тендеру та договором, що укладений між замовником та переможцем торгів. Таким чином кожен громадянин, може особисто контролювати усі закупівлі.

Що стосується прозорості використання грошей, згідно Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» усі дані оприлюднюються, відповідно до термінів, на єдиному веб-порталі https://e-data.gov.ua/.

Крім того, маючи доступ до інтернету кожен бажаючий може повністю моніторити як виконання робіт так і його фінансування.

Існує ще один портал моніторингу CoST (Construction Sector Transparency Initiative), для забезпечення прозорості та підзвітності будівництва, яке здійснюється за рахунок публічних коштів. Ініціатива об’єднує представників влади, громадськості й бізнесу.

Сайт https://costukraine.org/ дублює інформацію, що є на двох попередніх державних порталах, але з деякими уточненнями. На цьому майданчику додатково розміщується інформація про розробку проекту, джерело фінансування та постанову КМУ про виділення коштів.

Тож і державні і громадські веб-портали були створені з метою забезпечити прозорий доступ до інформації для кожного громадянина України. 

Щодо контролю якості: у ході безпосередніх ремонтів об’єктів відбувається чотирирівневий контроль якості. На всіх стадія виконання робіт виконується вхідний контроль якості матеріальних ресурсів, контроль якості укладання шарів дорожнього одягу, як силами самої підрядної організації так і обов'язково службою замовника, а також незалежними організаціями - ДП "ДерждорНДІ", ДП «Дорожній контроль якості».

Служба автомобільних доріг у Житомирській області звертається до активної громадськості з проханням: не будьте байдужі та отримуйте відповіді на питання, що у вас виникають на вище згаданих веб-порталах. Крім того, сайти САД у Житомирській області, Укравтодору та наші офіційні сторінки у соцмережах працюють для Вас.

 

Прес-служба САД у Житомирській області