Служба автомобільних доріг
у Житомирській області

» Прес-центр » новини » Об’єднуймо зусилля задля зменшення аварійності на наших дорогах!

Об’єднуймо зусилля задля зменшення аварійності на наших дорогах!

Щодня на українських дорогах гине від 10 до 15 осіб. За минулий рік у світі, внаслідок ДТП, загинуло 1 млн. 350 тисяч людей. Кожні півтори хвилини у світі гине людина у ДТП. 

Саме тому є нагальна необхідність проводити заходи з безпеки руху. Так, цього року Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху ООН проходив з 6 по 12 травня.

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху Службою автомобільних доріг у Житомирській області було  здійснено перевірку 42-х ділянок доріг в межах навчальних закладів на їх відповідність схемам організації дорожнього руху. За результатами обстежень виявлено та усунено недоліків на 16-ти об’єктах.

Упродовж тижня перевірено 3 місця концентрації ДТП, де встановлено попереджувальні знаки та інформаційні панно, 2 з них було відновлено.

Доведено до належного стану 34 зупинки громадського транспорту, автопавільйонів. Перевірено 16 місць проведення робіт на відповідність ДСТУ 8749:2017 «Безпека дорожнього руху. Огородження та організація руху в місцях проведення дорожних робіт».

Крім того, нагадуємо, що в Україні діє Державна програма з підвищення рівня безпеки дорожнього руху до 2020 року. ЇЇ фінансування здійснюватиметьсяза рахунок5%надходженьДержавногодорожнього фонду. Відповідно до Програми, Службоюавтомобільнихдоріг у Житомирській області для забезпечення безпеки дорожнього руху на аварійно-небезпечних ділянках до 2020 року заплановано виконати:

  • влаштування зовнішнього освітлення на автодорозі М-06 Київ – Чоп на км 224 – км 225;
  • влаштування зовнішнього освітлення та проведення модернізації світлофорного об’єкту на автодорозі  Р-18 Житомир – Попільня – Сквира – Володарка – Ставище, в с. Станишівка (в районі розташування обласної дитячої та районної лікарень);
  •  влаштування  світлофорного  об’єкту  на  автодорозі  М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський,  під’їзд  до  м. Бердичева з боку м. Житомира в с. Гришківці. 

Орієнтовна загальна сума виконання заходів становить 157,7 млн. грн.

Для інформації: з 06 по 12 травня 2019 року Україна долучилася до проведення 5-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху ООН, що пройшов під гаслом «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху». Його мета: привернути увагу до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяти вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднати зусилля суспільства задля зменшення кількості смертей і травм, адже в Україні найбільша смертність на дорогах з-поміж усіх європейських країн.

Прес-служба САД у Житомирській області